Prawnik

Ciągle i niezmiennie trwają spory o to, czy prawnicy dobrze zarabiają. Jest to poniekąd słuszne stwierdzenie, stało się nawet pewnym stereotypem (pójdź na studia prawnicze, bo prawnicy są bogaci). Ile w tym prawdy, a ile mitów? Jak ze wszystkim w życiu bywa, tak i tutaj – trzeba znaleźć złoty środek i pamiętać, że ktoś, kto zaraz po skończeniu studiów znajdzie pracę (jeśli ją znajdzie), to nie będzie otrzymywał wysokich pensji. Tak po prostu działa rynek. Najwięcej zarabiają ci, którzy mają już określoną pozycję, wieloletnie doświadczenie, a ich praca przynosi korzyści innym.

Bardzo dużo mówi się o wieloletnim doświadczeniu, hasło takie lub do tego podobne często pojawia się w ogłoszeniach i ofertach pracy. Jak jednak posiadać ma wieloletnie doświadczenie ktoś, kto dopiero co skończył studia prawnicze? Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest wybranie aplikacji, która daje możliwości pracy w określonym charakterze – pracy w sądzie, w biurze radcowskim, kancelarii adwokackiej.

 

Nie można jednak powiedzieć, aby perspektywy stojące przed przyszłymi prawnikami były zawrotne i niesamowicie atrakcyjne. Trzeba pamiętać, że dziś bardzo liczy się pomysłowość, umiejętność wypromowania siebie i prowadzenie firmy – jeśli masz więc już tytuł radcy czy adwokata, a nie masz szans na zatrudnienie, to powinieneś pomyśleć o otwarciu własnej, nawet niewielkiej kancelarii prawa. Może to pozwoli Ci na rozwinięcie skrzydeł i da wymagane przez większość pracodawców doświadczenie.Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2018 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl